Wiklinowe Opowieści

2022-07-04

Witaj w świecie wiklinowych opowieści!

To tutaj, w Łętowni, małym sercu wikliny polskiej na podkarpaciu, od pokoleń toczy się życie przeplatane wikliną i moczone w wodzie. Postanowiliśmy, że to miejsce nie będzie zwykłym, sklepowym blogiem, choć oczywiście chcemy i będziemy dzielić się z Państwem tym, co u nas słychać.

Wiklinowe opowieści wicker.pl mają być skrzynią plecionkarskich inspiracji, miejscem, w którym historia wikliniarstwa naszego lasowiackiego regionu zbiega się z nowoczesnością, pasją, miłością do ręgodzieła i designem.

Wiklina na naszych terenach jest materiałem tak powszechnym jak i świętym

Prawie każdy z nas potrafi wyplatać. Prawie we wszystkich domach, na strychach znajdujemy przepiękne, wiklinowe wytwory, niektóre z nich możemy nazwać artefaktami, choć nadal wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z ich wyjątkowości. Historia Lasowiaków, to historia Wikliny, którą od kilkudziesięciu lat przywracamy życiu. Wierzymy, że wiklina w swoim najgłębszym sensie ma misję, którą możemy nazwać służbą życiu. Wikliniarstwo jest dla nas dziedziną niezwykłą: czymś zupełnie przyziemnym, a jednocześnie dającym życie, karmiącym, wymagającym i pięknym. Dla nas wyplatanie to coś znacznie więcej, niż li tylko ginący zawód.

Poprzez tworzenie koszy i produktów z wikliny od wielu pokoleń, od początku do końca ręcznie, chcemy dzielić się z Państwem pasją, miłością i pięknem plecionkarskiego kunsztu oraz tysiącami wiklinowych opowieści. Zapraszamy!

pixel