Kosze wiklinowe w skandynawskim stylu

2021-07-09
Kosze wiklinowe w skandynawskim styluStyl skandynawski na stałe zagościł w naszych domach i wcale nie okazał się kolejną, chwilową modą. Jest to niezwykle funkcjonalny i przemyślany sposób na wnętrza, gdzie na pierwszym miejscu króluje estetyka, świeżość, naturalne spojrzenie na przedmioty. Filozofia życia wkrada się tutaj w przedmioty używane w naszych domach. Spróbujmy sobie odpowiedzieć na pytanie co jest takiego szczególnego w tym stylu i czym zauroczył całą rzeszę Polaków ? Oto cechy charakterystyczne wnętrz w stylu skandynawskim.

Światło – nie może nam go zabraknąć w pomieszczeniu urządzanym w stylu skandynawskim. Powiewne zasłony z przejrzystych tkanin, jasne rolety, proste meble z wyraźną fakturą drewna, ekologiczne dodatki, świeże kolory i naturalne wzory. Wszystko to sprawia, że każdy znajdzie w tym stylu kawałek siebie zarówno w małym mieszkaniu jak i w dużym domu.

Ekologia – to w krajach rozwiniętych wartość niepodważalna, wpajana od najmłodszych lat w domach i w szkole. Istnieje świadomość , że nie wystarczy tylko segregować śmieci, ale tak organizować zakupy aby produkować ich jak najmniejszą ilość. Wybierane są produkty wykonane z naturalnych surowców, które da się w przyszłości lepiej wykorzystać niż tworzywa sztuczne nie rozkładające się w przyrodzie w sposób naturalny. W domu gdzie dominuje skandynawski styl nie może zabraknąć materiałów takich jak drewno, wiklina, wełna, len, nietoksyczne farby. Łączymy wszystkie te elementy w naszych koszach wiklinowych. Są one ręcznie wyplatane z naturalnej wikliny, malowane farbami ekologicznymi, obszywane naturalnymi tkaninami. Tak powstała nasza kolekcja koszy białych i szarych, w skład której wchodzą: wiklinowy kufer biały i szary z miękką poduszką i obszyciem, wiklinowy kosz na schody, wiklinowy kosz biały i szary na zakupy z obszyciem, wiklinowy chlebak, wiklinowy kosz regałowy, wiklinowy leżak dla zwierząt, wiklinowa buda dla kota, taca wiklinowa, wiklinowy kosz rowerowy i wiele innych ciekawych przedmiotów, które staną się dopełnieniem skandynawskiego wnętrza.

Zdrowie – wartość bezcenna, którą pielęgnujemy również poprzez otaczanie się ekologicznymi przedmiotami. Nietoksyczne materiały ograniczają tak częste ryzyko alergii i uczuleń, nie stwarzają zagrożenia promieniowaniem, regulują poziom wilgoci w pomieszczeniach. To wszystko tworzy spójny obraz zdrowej atmosfery w domu.

Funkcjonalność – zawsze o niej marzymy. Możemy osiągnąć ład i porządek bez wielkiego wysiłku ustawiając proste meble w jasnych pomieszczeniach. Pomyśleliśmy o tym aby każdy solidny regał można było doposażyć w piękne, wiklinowe kosze ustawione na półkach. Te proste białe i szare skrzynki regałowe wyłożone naturalnymi tkaninami pomogą w segregacji niezbędnych rzeczy używanych na co dzień. Wiklinowy kufer w sypialni czy pokoju dziecka przyda się nieodzownie na poduszki czy zabawki, a koszyk w kuchni , w którym stoją owoce i warzywa zachęca do zdrowych przekąsek..

pixel